fbpx
Irodalom és film,  Kult

Mesélni és mesét hallgatni jó! – Könyvválogatás a népmese napja alkalmából

Szeptember 30-án – Benedek Elek meseírónk születésnapján – a népmese napját ünnepeljük és ez jó alkalom arra, hogy kicsit jobban elmélyedjünk ebben a varázslatos világban. 

Mesélni és mesét hallgatni nem csak gyerekkorban, hanem felnőttként is különleges élmény, ráadásul a történetek, amelyek a népmesék esetében mindig tanulsággal és fontos tanulnivalóval szolgálnak számunkra, nagy hatással vannak a lélekfejlődésre. Legyen szó magyar vagy külföldi népmesékről, több ezer, sőt, több százezer történetben merülhetsz el azoknak a könyveknek a segítségével, amiket ebben a cikkben ajánlunk. Mesére fel! 

Csóka Judit könyvsorozata

Csóka Judit klinikai szakpszichológus, hipnoterapeuta és meseterapeuta, aki már tíz éve gyűjti tematikus csokrokba a világ meséit.
Az írás mellett felolvasásokat is tart – hajléktalan szállón, kórházakban anyaotthonban és iskolákban is mesélt már, ami jól igazolja, hogy a mesék mindenkinek szólnak, korosztálytól függetlenül.

Több kötetes meseválogatásokat tartalmazó köteteit a következő címeken találod: Mesék a szabadulásról, Mesék a pénzről, Mesék feleségekről és férjekről és Mesék a gyógyulásról.
Ha pedig kíváncsi vagy, mi is az a meseterápia és miért érdemes belevágni, ne hagyd ki Meseterápiás utak és kalandok című könyvét sem. 

Ne csak olvasd, hallgasd is! 
Csóka Judit online is gyakran tart felolvasásokat és a YouTube-on is találhatsz tőle néhány rövid mesét. 

Boldizsár Ildikó könyvei

Boldizsár Ildikó a meseterápia módszerének kidolgozója, könyveit több százezren olvasták már gyerekek és felnőttek egyaránt.

Írt már könyvet meseterápiás csoportjainak kalandjairól és a meseterápia általános tudnivalóiról, környezetvédelemről, a felnőtté válásról, kapcsolatokról, életválságokról az időskor szépségeiről és még sok másról. Gyerekeknek szóló köteteiben segít, hogy a legkisebbek a mesék útján tanuljanak az élet szépségeiről és nehézségeiről.

Hamarosan új könyve érkezik, a Fekete Világkerülő Ember meséi, ami a boldogtalanság és a szomorúság, a szerelem és az élet témakörét járja körbe és az Amália álmai című könyv folytatása. 

Kádár Annamária: Mesepszichológia

A mese az érzelmi intelligencia fejlesztésének egyik leghatékonyabb és legfontosabb eszköze, a mesélés és a mesehallgatás különleges hangulata pedig megnyugvást és biztonságot nyújt a léleknek. Ráadásul segít feldolgozni a mindennapok történéseit, a szélsőséges érzelmeket, azokat a problémákat, amiket talán magunknak sem vallunk be vagy merünk kimondani.

Kádár Annamára pszichológus könyve a kicsiknek szól, olyan meséket találhatunk benne, amik a 4 és 9 év közötti gyerekeknek segíthetnek a félelem leküzdésében, a belső feszültségek kezelésében és az élet kusza gondjainak megértésében.

Neked mi a kedvenc meséd?