fbpx
Lélek,  Test és lélek

A női közösségek ereje – Szeánszok és női körök

Minden nőnek szüksége van arra, hogy néha visszajelzést kapjon női minőségéről és arról, hogy milyen kimeríthetetlen erő lakozik benne. 
Ennek pedig nem csak önismereti útjai vannak, hanem akár közösségben, nőtársainkkal közösen is megélhetjük női energiáink kibontakozását. Nőnap alkalmából egy olyan cikket hoztunk nektek, amiben körüljárjuk, milyen típusú női körök és szeánszok léteznek és miért hasznos egy ilyen kört alkotni vagy egy már meglévő közösséghez csatlakozni. 

Szeánszok: ahol test és lélek együtt gyógyulhat, és amiket akár mi magunk is megszervezhetünk

Ha a szeánsz szót halljuk vagy olvassuk, elsőre biztosan valamilyen misztikus esemény jut az eszünkbe, de ideje megszabadulni a berögzülésektől! Amikor modern kori női szeánszokról beszélünk, akkor nem boszorkányságról van szó, sokkal inkább olyan rituális, egyszerű együttlétekre, amikor a nők valamilyen tevékenység közben összejönnek és biztonságos légkörben nyílnak meg egymásnak. 

Ilyen szeánsz lehet például egy szauna szeánsz is, aminek az északi országokban nagy hagyományuk van. Itt az izzadás, méregtelenítés, a rossztól való megszabadulás nem csak fizikai síkon mutatkozik meg, hanem lelki síkon is: miközben a testünk megszabadul a salakanyagoktól, beszélgetés közben a lelkünk is leteheti a mindennapos terheket. 

Léteznek szépségszeánszok is, ahol barátnőinkkel közösen vehetünk részt olyan relaxáló, szépítő arc- és testkezeléseken, ahol illóolajakat, különleges krémeket és akár olyan segédeszközöket is használnak, mint a hangtál. Ilyenkor a fókusz a lazításon van, és miközben testünk és lelkünk is kicsit kifújja magát, a beszélgetések is felszabadítanak. 

A relaxáció témájánál maradva pedig ne feledkezzünk meg a teaszertartásokról sem. Ezek a szeánszok nem csak évezredek óta részei az ázsiai kultúrának, de ide sorolhatjuk akár az angolok ötórai teáit is. Az évszázadok során több forradalmi tett született meg egy-egy ötórai teának álcázott találkozásból. A női körök többsége Anglia vidéki részein az ötórai tea rituáléjába ágyazva találkozik, ahol a politikától, a közvetlen környezetet érintő kérdéseken át a magánéleti problémákig, mindent megbeszélhetnek. 

Női körök: a fonóban pletykálástól a nőiség megtalálásáig 

Amióta világ a világ, működtek női körök. A korai évszázadokban inkább csak leplezetten, titokban, később pedig, ahogy a nők egyre több jogot kaptak a társadalomban, egyre világosabban hirdették a női körök meglétét és erejét. 

Magyarországon például a női körök kezdetben a falusi asszonyok mindennapi teendőinek köszönhetően jöttek létre. Amikor elmentek egy-egy mosóházba kimosni az aznapi ruhákat vagy a fonóba, ahol szigorú ülésrendben fontak az asszonyok – és nem utolsó sorban, ilyenkor beszélgettek is. Persze, 100-200 évvel ezelőtt még nem volt divat női körnek hívni az ilyen csoportosulásokat, de azt nagyon is jól tudták a nők, hogy sok jó származik abból, ha a kellemeset a hasznossal összekötve megosztják egymással, mit láttak, mit hallottak, vagy épp mi nyomja a szívüket. 

A női köröknek mindig van egy fontos alapszabálya: alapvetően nem kaphatunk konkrét tanácsokat a résztvevő nőtársaktól, inkább az önreflexióban segít a közösség, és abban, hogy megszabadulhassunk a rossz minőségektől, hogy majd aztán megújulva induljunk az utunkra. 

A női körökben mindig biztonságos a légkör, a közösség felemelő ereje mindent áthat és az egyik legfontosabb, hogy egy ilyen csoportosulás segít átszellemülni, kiszakadni a mindennapokból, megtartani minket a jelenben. Nem véletlen, hogy sok női körös alkalom meditációval kezdi a közös együttlétet, amit talán lehet spirituálisnak nevezni, de alapvetően csak abban segít, hogy az itt és most-ra és a céljainkra tudjunk fókuszálni. 

Régen általában a női körökben gyógynövényeket szárítottak, népi gyógyászaton alapuló orvosságokat készítettek, kosarat fontak vagy közösen varrtak. Ma sokkal inkább az önismereten és a spirituális útkeresésen van a hangsúly – vagy egyszerűen csak azon a nagyon egyszerű tényen, hogy ebben a rohanó világban szükségünk van egymásra és szükségünk van a kiszakadásra. A lényeg azonban nem változik: a nők egymás között varázslatot képesek létrehozni. Észrevétlenül segítjük, gyógyítjuk és felemeljük egymást, és ez egy nagyon értékes kincs. 

Nia, a táncokat, harcművészeteket és gyógyító technikákat átölelő tánc

Mi a Nia? A Nia egy táncalapú mozgásforma, 52 alapmozdulat kreatív kombinációja. Egy holisztikus mozgás, ahol a test öröme mellett az elme, érzelmek és a lélek is “megmozdul”. Egy szomatikus élmény, ahol a testünkhöz való kapcsolódás és az érzékelés által tapasztalunk. Egy cardio edzés, ahol a mozgás örömét éljük át, beindítva ezzel az öngyógyító folyamatainkat. Egy energia munka, ahol a szándékunk, hogy az óra végére jobban érezzük magunkat a kezdéshez képest. Egy igazi buli szuper zenékkel az “itt és most” flow élményével.
… Mi is egy közös Niázással ünnepeltük a Nőnapot.